O nas

Szpital Wielospecjalistyczny im. Stanley Dudricka w Skawinie świadczy usługi z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, a także ortopedii i traumatologii od października 2010 roku. Aktualnie, rocznie w szpitalu udziela się ponad 6 tysięcy porad lekarskich, a ponad tysiąc osób jest hospitalizowanych i operowanych.

Szpital realizuje usługi odpłatnie, jak również w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pomimo kameralnego położenia jest jednym z największych i najbardziej renomowanych ośrodków żywienia pozajelitowego i dojelitowego w Polsce. Każdego dnia pod opieką specjalistów poradni żywieniowej pozostaje około 400 pacjentów, u których świadczenia realizowane są w warunkach domowych.

Dlatego nie przypadkowo honorowym patronem Szpitala jest Profesor Stanley Dudrick – światowy autorytet w dziedzinie żywienia pozajelitowego, wybitny amerykański chirurg polskiego pochodzenia. Profesor Dudrick zasłynął wynalezieniem rewolucyjnej metody żywienia drogą pozajelitową. Eksperci zaliczają to odkrycie do najważniejszych osiągnięć medycyny XX wieku. Odwiedzał szpital w Skawinie kilka razy, po raz pierwszy w 2012 roku, podczas oficjalnego uroczystego otwarcia Szpitala, co upamiętnił odbiciem swojej dłoni ta tablicy pamiątkowej. Profesor zmarł 18 stycznia 2020 roku pozostawiając ogromny dorobek naukowy, z którego czerpiemy cały czas, zarówno sprawując opiekę nad naszymi pacjentami jak również organizując liczne aktywności edukacyjne dla personelu medycznego.