Recepcja Szpital Skawina

Dlaczego nasz szpital

Pobyt w naszym szpitalu

Do dyspozycji Pacjentów pozostają:

• pokoje jedno- dwu- i trzyosobowe, każdy z oddzielnym węzłem sanitarnym,
  • dostęp do bezpłatnego internetu w każdej sali,
  • dostęp do telewizji satelitarnej w każdej sali,
  • każdy chory dysponuje możliwością indywidualnego przywołania pielęgniarki,
  • nie ograniczamy możliwości udziału Państwa  rodziny i dzieci w procesie powrotu do zdrowia. Odwiedzimy w szpitalu możliwe są o każdej porze,
  • dla naszego szpitala posiłki przygotowują specjaliści dietetycy a ich wartość trzykrotnie przekracza średni koszt posiłków zamawianych w szpitalach państwowych.

Bezpieczeństwo procedur oraz jakość używanych materiałów

Wszystkie nasze działania zarówno w zakresie prowadzanej diagnostyki, leczenia, opieki pooperacyjnej jak i opieki pielęgniarskiej oparte są na wielokrotnie sprawdzonych procedurach. Dzięki takiemu postępowaniu wykluczamy możliwość popełnienia błędów, a cały zespół działa na takim samym, wysokim poziomie. Znalazło to uznanie w opinii Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, które przyznało nam Certyfikat Jakości ( II wynik  z Polsce). W naszym Szpitalu używamy materiałów medycznych najlepszych, certyfikowanych  producentów. Nad bezpieczeństwem ich składowania oraz prawidłowego zastosowania, czuwa specjalnie do tego powołany zespół  apteki szpitalnej. Dla operowanych Pacjentów, którzy  wymagają wzmożonego nadzoru medycznego mamy do dyspozycji  Oddział Intensywnej Opieki Medycznej(OIOM).

Nowoczesny sprzęt medyczny

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i terapeutycznym, które zostało zakupione tuż  przed otwarciem szpitala w 2010 roku.

Dzięki innowacyjnemu projektowi bloku operacyjnego wykonujemy zabiegi laparoskopowe w których nie zachodzi  konieczność rozcinania powłok jamy brzusznej. Dla chorych oznacza to mniejszy ból po zabiegu, szybszy powrót do aktywnego życia, mniejsze ryzyko powikłań i przede wszystkim krótszy pobyt w szpitalu.

Pracownia endoskopowa wyposażona jest w nowoczesny sprzęt firmy Olimpus natomiast badania ultrasonograficzne wykonywane są aparatem owej generacji firmy GE.

kolonoskopia

Szpital wybudowany w 2010 roku

Szpital został  wyposażony w najnowsze rozwiązania zgodnie z obowiązującymi w całej Europie przepisami i trendami. Budynek jest klimatyzowany, posiada nawiewy laminarne z filtrami absolutnymi na salach operacyjnych  a także  odrębne ścieżki komunikacyjne ograniczające do minimum ryzyko zakażeń szpitalnych. Wszystko to aby zagwarantować maksymalną sterylność i higienę miejsca w którym jesteście Państwo leczeni.

Szpital Specjalistyczny w Skawinie